دو میلیون و نهصد هزار جلد کتاب در کتابخانه های تخصصی استان قم وجود دارد


دبیر مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم با اشاره به برگزاری نشست های مختلف علمی به همت این مجمع گفت: اکنون در کتابخانه های تخصصی استان نزدیک به دو میلیون و 900 هزار جلد کتاب وجود دارد که در اختیار عموم پژوهشگران قرار داده می شود.

به گزارش روابط عمومی مکتا، محمدمهدی شجاعی پیش از ظهر امروز در همایش کتابخانه های تخصصی استان قم که در سالن همایش شهید مطهری پژوهشکده علامه طباطبایی آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، با اشاره به جایگاه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در آموزه های دینی اسلام تصریح کرد: هیچ چیزی نمی تواند جای کتاب را در فرهنگ جامعه بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه با تشکیل حوزه های علمیه، کتابخانه ها در شهرهای دینی توسعه قابل توجهی داشتند، اضافه کرد: کتابخانه های برجسته کنونی در قم در کنار حوزه های علمیه ایجاد شده است و مراکز علمی و پژوهشی نیز به توسعه و تجهیز این کتابخانه ها افزوده است.

دبیر مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم با بیان اینکه کتابداران کتابخانه های تخصصی استان قم مسیر پژوهش را برای پژوهشگران هموار می کنند، تصریح کرد: در کتابخانه های تخصصی آخرین منابع مرتبط با عرصه های پژوهشی در اختیار محققان و پژوهشگران قرار داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم کار خود را از سال 93 آغاز و در سال گذشته نیز نخستین نشست رسمی خود را برگزا کرده و آیین نامه مورد نیاز را به تصویب رسانده است.

شجاعی با اشاره به برگزاری نشست های مختلف علمی توسط مجمع کتابخانه های تخصصی استان قم عنوان کرد: اکنون در کتابخانه های تخصصی استان نزدیک به دو میلیون و 900 هزار جلد کتاب وجود دارد که در اختیار عموم پژوهشگران قرار داده می شود.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت مجموعه های فرهنگی استانی و ملی در راستای فعال سازی ظرفیت های کتابخانه های تخصصی استان قم تاکید کرد و گفت: تا کنون شخصیت های حوزوی و بزرگان حوزه حمایت های بسیاری از این مجمع داشته اند.


alt

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.