امضاي تفاهم نامه بين کتابخانه‌ هاي دانشگاه اديان و مذاهب و پرديس قم دانشگاه تهران

 به دنبال پيگيري‌ها و گفت‌و‌گو‌هاي اوليه، روز سه‌شنبه نوزدهم بهمن ماه هشتاد و نه، در بازديد مسئولان کتابخانه پرديس قم دانشگاه تهران از کتابخانه تخصصي دانشگاه اديان و مذاهب، تفاهم‌نامه همکاري به مدت دو سال بين دو کتابخانه منعقد شد.

  در اين ديدار، که با حضور آقاي رسول محمدي سرپرست کتابخانه پرديس قم دانشگاه تهران و مسئولان بخش‌هاي مختلف اين کتابخانه برگزار شد، طرفين بر ضرورت هم‌گرايي بيشتر کتابخانه‌هاي تخصصي و دانشگاهي و استفاده از امکانات و تجربيات ارزشمند يکديگر تاکيد داشتند. سپس آقاي محمدي شجاعي مدير کتابخانه تخصصي دانشگاه اديان و مذاهب، به معرفي پايگاه‌هاي مختلف کتابخانه، برنامه کتابداري سيمرغ و نيز امکانات متنوع شبکه سيمرغ (مانند: جستجوي همزمان در پايگاه‌ها و کتابخانه‌هاي متصل به شبکه سيمرغ، گوگل‌بوک، نوسا‌بوک و مستند موضوعي کتابخانه ملي و کتابخانه کنگره آمريکا) پرداختند.

در ادامه مسئولان دو کتابخانه درباره خطوط کلي همکاري به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. پس از امضاي تفاهم‌نامه همکاري، بنا شد جزئيات اجرايي اين همکاري، در کارگروهي متشکل از نمايندگان دو کتابخانه بررسي و مشخص شود. اين تفاهم‌نامه در زمينه، تبادل و امانت اسناد بين دو کتابخانه، تسهيل استفاده اساتيد و دانشجويان از امکانات کتابخانه‌هاي طرفين، تبادل نشريات و کتاب‌هاي منتشر‌شده و نيز انتقال اطلاعات و تجربيات ارزشمند طرفين در حوزه کتابداري و کتابخانه منعقد شده است. 

بازديد از قسمت‌هاي مختلف کتابخانه تخصصي دانشگاه اديان و مذاهب پايان‌بخش اين ديدار بود.

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.