بازديد از کتابخانه موسسه آموزشي پژوهشي امام خميني (ره)

در ادامه طرح بازديد از کتابخانه هاي تخصصي و دانشگاهي، برنامه بازديد هيئت کارشناسي کتابخانه تخصصي دانشگاه اديان و مذاهب از کتابخانه موسسه آموزشي پژوهشي امام خميني (ره) در تاريخ هفتم دي ماه برگزار شد.  

 در ابتدا، مسئول اطلاع‌رساني و ارتباطات کتابخانه تخصصي دانشگاه اديان و مذاهب، ضمن معرفي کتابخانه اديان، به بيان طرح تفاهم‌نامه همکاري بين کتابخانه‌اي و هدف از اين بازديد پرداخت و انگيزه اصلي از اين طرح را ضابطه‌مند کردن همکاري‌هايي دانست که از قبل به صورت پراکنده و غيررسمي بين دو کتابخانه وجود داشته است. در ادامه آقاي محمدي شجاعي مدير کتابخانه تخصصي اديان و مذاهب نيز به ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي کتابخانه اديان براي اين همکاري اشاره کردند و افزودند اين طرح با ارتباط نزديک و موثر کتابخانه‌هاي استان با يکديگر و امکان استفاده از اطلاعات و تجارب يکديگر، باعث صرفه‌جويي در وقت و هزينه کتابخانه‌هاي تخصصي خواهد شد و اين يکي اصول پنجگانه رانگاناتان (پدر علم کتابداري جديد) است که کتابخانه بايد به‌گونه‌اي باشد که موجب صرفه‌جويي در وقت محقق شود.  

سپس حجت الاسلام والمسلمين جعفري مدير کتابخانه موسسه امام خميني (ره)، ضمن استقبال از همکاري ضابطه‌مند با کتابخانه اديان در قالب تفاهم‌نامه، به معرفي اجمالي کتابخانه موسسه پرداختند و  هنگام بازديد از قسمت‌هاي مختلف کتابخانه شامل سالن مطالعه، بايگاني نشريات، ميز امانات، بخش فهرست‌نويسي، بخش سفارشات و مخزن کتابخانه، به معرفي بيشتر هر قسمت و همکاران شاغل در آن پرداختند. در پايان، بنا شد پس از بازديد هيئت کارشناسي کتابخانه موسسه امام خميني (ره) از کتابخانه دانشگاه اديان، به جزئيات بيشتر همکاري بين دو کتابخانه پرداخته شده، تفاهم نامه به امضاي مديران دو کتابخانه برسد.

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.