شرکت کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب در نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط

نمایشگاه کتاب مسقط در میان ده نمایشگاه برتر جهان عرب قرار دارد و حضور ناشران بزرگی از کشورهای مصر، تونس، الجزایر، اردن، امارات متحده عربی، کویت، و ... در این نمایشگاه بسیار پررنگ می باشد. در نمایشگاه امسال کتابهای بسیار خوب و ارزشمندی عرضه شده بود.طوری که به نقل از سایت نمایشگاه کتاب مسقط بیش از سیصد هزار جلد کتاب جدید ارائه شده بود و روزانه بیش از پنجاه هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده بودند. کیفیت طراحی، صفحه آرایی، چاپ و کاغذ ناشران عربی بسیار بالا رفته و در چند سال اخیر ناشران کشورهای عربی رشد کمی و کیفی بسیار خوب و بالایی داشته اند.با توجه به مسایل گفته شده این نمایشگاه به لحاظ کمی و کیفی با حضور ناشران بزرگ جهان عرب شرایط بسیار مناسبی را برای تهیه منابع دست اول و مجموعه سازی برای کتابخانه ادیان و مذاهب فراهم آورد.

کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب در راستای تامین منابع مورد نیاز اساتید، پژوهشگران و دانشجویان خود در ۲۶امین نمایشگاه کتاب مسقط شرکت کرد و توانست آثار ارزشمندی را در موضوعات یهودیت، مسیحیت از ناشران بزرگ سوری، آثار جدید در موضوع حقوق و تصوف از ناشران مصر، آثار فقهی و کلامی از ناشران عربستان، کتابهایی در موضوع اعلام از ناشران اردن ، مجموعه ای نفیس در موضوع فلسفه، زن و خانواده از ناشران تونس، آثاری در حوزه تاریخ و یهودیت از فلسطین، کتابهایی در موضوع اباضیه از ناشران عمان و الجزایر و ....تهیه کند. به طوری که در طول ۷ روز حضور نمایندگان دانشگاه در نمایشگاه کتاب مسقط بیش از ۱۰۸۰ عنوان کتاب ارزشمند تهیه و از طریق گمرک مسقط به شیراز ارسال شد.نکته حایز اهمیت این نمایشگاه پیگیری و دریافت تخفیف ویژه ۴۰ درصدی کتابهای ناشران کشورهای عربی برای کتابخانه بود که در قالب تعامل و گسترش همکاری با انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب انجام شد.

تنوع حضور ناشران مطرح جهان عرب، خدمات مناسب نمایشگاهی، برخوردهای بسیار مناسب مردم دوست داشتنی عمان، این سفر را برای نمایندگان دانشگاه ادیان و مذاهب، حاضر در نمایشگاه بیاد ماندنی و پربار کرده است.


alt

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.