گزارش حضور کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار « فردا برای خواندن دیر است » از 15 تا 25 اردیبهشت‌ ماه در مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد. برخی از کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه عبارتند بودند از: آلمان، الجزایر، افغانستان، ایتالیا، اتریش، انگلستان، امارات متحده عربی، بوسنی و هرزگوین و... که کشور روسیه با بیش از 30 ناشر و نویسنده به عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه شرکت کرده بود.

برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب که اولین تجربه برپایی نمایشگاه در یک مجتمع تخصصی نمایشگاهی بود نقاط قوت و ضعف­هایی نیز به همراه داشت. از جمله نقاط قوت این نمایشگاه نظم و برنامه‌ریزی بهتر نسبت به سالهای گذشته و نیز استقرار ناشران داخلی و خارجی در مجاورت هم بود که بر خلاف سال­های گذشته، مشکل اتلاف وقت در رفت و آمد بین سالن­ها تا حد زیادی برطرف شده بود.

از جمله نقاط ضعف نمایشگاه دوری سالن­ها و غرفه ­ها از محل پارک خودروها و نبود امکانات لازم و مناسب جهت حمل و نقل و انتقال کتاب­های خریداری شده به محل پارکینگ خودروها بود. این مساله در هنگام خرید انبوه و حجم زیاد کتاب­ها بیشتر به چشم می خورد.

با توجه به قیمت بالای کتاب و نیز کمبود اعتبار دریافتی، خرید کتاب در بخش فارسی به صورت تک نسخه­ای صورت گرفت. در بخش لاتین با جستجوی ناشران و ارزیابی دقیق، کتابهایی با تخفیف 70 درصدی خریداری شد.

در مجموع حدود 1150 جلد کتاب تخصصی با دقت و گزینش انتخاب و خریداری شد که به تفکیک زیر می باشد:

کتاب فارسی: 1020 عنوان

کتاب عربی: 50 عنوان

کتاب لاتین: 80 عنوان

alt

 

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.