دیدار مدیران مکتا با حضرت آیت الله سعیدی امام جمعه و تولیت محترم آستان مقدسه حضرت معصومه (س)

اعضای شورای سیاستگذاری کتابخانه های تخصصی استان قم (مکتا) در دیدار با حضرت آیت الله سعیدی امام جمعه و تولیت محترم آستان مقدس حضرت معصومه (س)، ضمن معرفی مکتا و هدف از تشکیل این مجمع، گزارشی از برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت مکتا ارائه دادند و خواستار حمایت های هر چه بیشتر مسئولین از این طرح بزرگ شدند.

در ابتدای جلسه آقای محمدی شجاعی دبیر مکتا به معرفی اعضای شرکت کننده در جلسه پرداختند.آقای محمدی شجاعی ضمن بیان روند شکل گیری و تشکیل مکتا در سال 1393 به بیان اهداف آن و خدماتی که به اعضای کتابخانه ها و محققان داده می شود پرداختند.

دبیر مکتا در ادامه فعالیتهای صورت گرفته در مکتا را بیان کردند و به تفاهم نامه های صورت گرفته با مراکز مختلف مانند کتابخانه ملی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کردند و چشم اندازهای پیش رو و برنامه های آینده در مکتا را توضیح دادند.

سپس آقای سادات فخر مدیر کتابخانه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به مشکلات بودجه های مراکز و کتابخانه ها بر لزوم همکاری مشترک بین کتابخانه های تخصصی تاکید کردند.ایشان در ادامه انواع خدمات امانت کتاب در تفاهم نامه همکاری مکتا و مراکز عضو را توضیح دادند.

سپس آقای دکتر محمدی رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی به توان علمی مجموعه مکتا اشاره کردند. ایشان با اشاره به ریاست آیت الله سعیدی بر شورای فرهنگ عمومی استان قم از ایشان درخواست کردند که مجموعه مکتا بتواند از تواناییها و ظرفیتهای شورای فرهنگ استان در جهت گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کند.

آقای محمدی شجاعی دبیر مکتا از آیت الله سعیدی درخواست کردند در صورت امکان برخی از جلسات شورای فرهنگ عمومی استان قم در کتابخانه های استان برگزار شود.

آیت الله سعیدی ضمن تلاوت آیاتی از قرآن کریم به ضرورت شناخت کتابهای ضاله از کتابهای ارزشمند اشاره کردند و بر پرداختن به کتابهای مفید تاکید کردند. ایشان به ترویج کتابخوانی توسط کتابخانه ها، ترویج فرهنگ و توسعه دانش، رسیدن جامعه به دانش مداری و ترویج آن برای رسیدن به جامعه آرمانی اشاره کردند و نقش کتابخانه ها در آن را مهم دانستند.

آیت الله سعیدی بر نقش کتاب و کتابخوانی بر آرامش روانی جامعه و نشاط و شادابی آن اشاره کردند و در پایان بر اهمیت شغل کتابداری و لزوم مهارت و آگاهی کتابداران بر همکاری بین کتابداران و کتابخانه ها و استفاده از تواناییها و ظرفیت های یکدیگر تاکید کردند.


alt


alt


alt

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.