برگزاری هفتمین نشست مدیران کتابخانه‌های تخصصی (حوزوی و دانشگاهی) استان قم

هفتمین نشست مدیران کتابخانه‌های تخصصی (حوزوی و دانشگاهی) استان قم، سه شنبه سوم اسفند با حضور 32 نفر از مدیران کتابخانه‌های عضو در کتابخانه آیت­الله العظمی بروجردی (ره) برگزار شد.

در این نشست ضمن تصویب و امضای ویرایش اول اساسنامه مکتا، مدیران کتابخانه‌ها پیشنهادات و تجربیات خود را ارائه کرده به تبادل نظر پرداختند.

آقایان حجت­‌الاسلام و المسلمین دکتر میرمعزی معاون پژوهشی حوزه‌­های علمیه، دکتر امیرخانی معاون کتابخانه‌ای سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، دکتر رحمانی معاون کتابخانه دایره المعارف بزرگ اسلامی و چند نفر از اساتید کتابداری از سخنرانان این جلسه بودند.

حجت ­الاسلام و المسلمین جناب آقای میرمعزی کتابداران و مدیران کتابخانه­‌ها را باغبانان بوستان­های کتاب معرفی و از تلاش آنها در فراهم ­آوری زمینه مطالعه پژوهشگران و دانش پژوهان تشکر کردند.

جناب آقای دکتر امیرخانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران کتابخانه­‌های بزرگ قم، از تشکیل مجمع کتابخانه‌­های تخصصی استان قم حمایت کردند. در ادامه ایشان با اعلام خبر انتصاب حجت‌­الاسلام والمسلمین دکتر عماد به ریاست موزه، کتابخانه و مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کردند با این انتصاب شاهد تعامل بیش از پیش بین کتابخانه‌­های استان قم با کتابخانه های بزرگ کشور باشیم.

در این جلسه زمینه همکاری کتابخانه­‌های عضو مکتا در استان قم با کتابخانه ملی فراهم گردید و مقرر گردید تفاهم­‌نامه همکاری بین کتابخانه ملی و دبیرخانه مکتا تهیه گردیده و در اولین فرصت امضا گردد. با ایجاد این امکان پژوهشگران استان قم می توانند از طریق کتابخانه‌­های عضو مکتا به منابع کتابخانه ملی دسترسی داشته باشند.

در پایان، ضمن برگزاری پرسش و پاسخ با جناب آقای دکتر امیرخانی، حاضران، پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص خدمات کتابخانه ملی ارائه نمودند.

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.