شرکت کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب در چهل و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره

800x600

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

 

چهل ‌و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره با حضور 25 کشور آغاز به کار کرد و شعار این دوره از نمایشگاه «گفت‌وگو ... تنش نه» بود . نمایشگاه کتاب قاهره از 23 ژانویه تا 6 فوریه برگزار گردید و با توجه به درخواست ناشران مصر 5 روز هم این نمایشگاه تمدید شد یعنی تا 10 فوریه این نمایشگاه بزرگ دایر بود، 17 کشور عربی، 8 کشور غیرعرب و 735 ناشر از جمله 210 ناشر عرب، 27 ناشر غیرعرب و 498 ناشر مصری به همراه 25 موسسه و وزارت و هیئت فرهنگی و علمی در این نمایشگاه حاضر بودند کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه جهت تهیه منابع تخصصی کتابخانه شرکت نمود و توانست حجم بالایی از کتابهای مورد نیاز گروه ها و محققان را در این نمایشگاه بزرگ بین المللی کتاب تهیه نماید.


به گفته مسولان نمایشگاه این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه کتاب کشورهای عربی و جهان اسلام و دومین نمایشگاه بزرگ جهان بعد از فرانکفورت می باشد به گونه ای که در ایام نمایشگاه فقط ما توانستیم 50 درصد نمایشگاه را رصد نموده و کتابهای مورد نیاز را تهیه نماییم، به دلیل وسعت بالای نمایشگاه.


اولویت خرید کتاب در این نمایشگاه ناشران بزرگ قاهره، لیبی، الجزایر، مراکش، تونس و کلیه ناشرانی بود که در نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاههای کتاب حوزه خلیج فارس شرکت نمی کنند بود، که خوشبختانه توانستیم کتابهای بسیار با ارزشی را برای محققان کشور عزیزمان تهیه نماییم.


کشور لیبی؛ میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره بود که با 250 ادیب، نویسنده و هنرمند در مراسم افتتاحیه شرکت نموده بود، چهل‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره به کار خود پایان داد به گونه ای که در میانه مشکلات سیاسی متعددی که در قاهره بوجود آمده بود، هیچ گونه مشکلی در برپایی نمایشگاه و یا حضور گسترده مردم در نمایشگاه نداشت، به گونه ای که 5 روز نیز این نمایشگاه بزرگ کتاب تمدید شد.


 

 


 

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.