بازدید کارکنان کتابخانه دانشگاه از کتابخانه عمومی حضرت آیه الله خامنه‌ای

جمعی از کارکنان کتابخانه تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب، روز یک‌شنبه ششم شهریور، از کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای، فعال‌ترین کتابخانه‌ عمومی قم بازدید کردند.

 

سرکار خانم رمضانی مدیر کتابخانه در توضیحاتی تعداد اعضای کتابخانه را پنج هزار عضو فعال عنوان کردند که از میان آنها، 1800نفر عضو کودک و نوجوان و بقیه اعضا دانشجو می‌باشند. بخش نابینایان نیز 270 عضو دارد که دویست عضو آن از استان قم و بقیه اعضا از شهرستان‌های دیگرند. بخش نابینایان یکی از فعال‌ترین بخش‌های کتابخانه محسوب می‌شود که مجهز به یک استودیوی ضبط صدا برای تولید آثار صوتی آموزشی و دو دستگاه چاپ‌گر مخصوص بریل برای تهیه و نشر آثار مکتوب نابینایان است.

مخزن کتاب‌ها نیز به دو بخش اصلی و مرجع تقسیم شده است. بخش اصلی قفسه بسته و بخش مرجع باز می‌باشد. بخش کتب اصلی از پنجاه و نه هزار عنوان برخوردار است و بخش مرجع شامل کتب دایره المعارف و فرهنگ لغات، نیز مجهز به چند دستگاه جستجوگر متصل به اینترنت و آرشیو دیداری شنیداری می‌باشد. مسئول این بخش، عهده‌دار مشاوره اعضا و مراجعه‌کنندگان نیز می‌باشد.

مدیریت کتابخانه تخصصی دانشگاه ضمن اعلام همکاری با کتابخانه مذکور برای کارکنان کتابخانه حضرت آیت الله خامنه‌ای آرزوی سربلندی و پیروزی می‌کند.

 

 

© Copyright 2013 | PouyaDesign. All Rights Reserved

کليه حقوق اين وب سايت متعلق به کتابخانه دانشگاه اديان و مذاهب مي باشد.